Recyklovaná káva

Pití kávy je součástí globálního životního stylu a spotřeba kávy rok od roku narůstá. Koncept Kaffeeform je založen na myšlence, že kávy, která skončí jako odpad, bude také stále větší množství. To tvůrce konceptu inspirovalo ke skvělé myšlence využití odpadní kávy jako snadno dostupného materiálu pro tvorbu nových produktů. Jako recyklovaný materiál je Kaffeeform výsledkem několikaletého výzkumu, experimentů a testování, které využívají dosud převážně neužitečný zdroj.

Byl vytvořen jako udržitelná a ekologická alternativa k produktovým materiálům založeným na minerálních olejích. Charakteristickými rysy tohoto inovativního materiálu jsou vzhled tmavého mramoru a příjemná vůně kávy.

Výsledné produkty jsou velmi lehké, odolné a díky použití biopolymerů a je dokonce lze čistit v myčce. Tento univerzální materiál se také snadno recykluje.

Použití Kaffeeformu k výrobě šálku kávy, tak demonstruje potenciál tohoto nového materiálu. Šálek na kávu se tak stává symbolem, který zdůrazňuje význam udržitelnosti a recyklace - sloučení materiálu a formy do smysluplné symbiózy.

Kaffeform získal prestižní cenu Reddot 2018 – best of the best, kde porota uvádí:

Koncept Kaffeeform realizuje současnou představu o udržitelné recyklaci. Dává nový význam cennému zdroji, kterým se dosud nikdo příliš nezabýval. Výrobky z Kaffeeform jsou robustní, velmi lehké a příjemné na dotek. Toto chytré řešení představuje novou, ekologickou materiálovou alternativu a představuje důležitý příklad pro budoucnost.

Video o vzniku Kaffeformu najdete zde. 

Zdroj: www.red-dot.orgwww.kaffeeform.com

Zdroj obrázku: Mercedes-Benz MYVAN

Vložila: B.Bieliková, leden 2019

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2