Setkání certifikovaných ICM v ČR

setkání ICMNa začátku února se konalo tradiční setkání certifikovaných Informačních center pro mládež. Na programu bylo řešení několika stěžejních bodů a produktů, které prezentují celou informační síť pro mládež.

V úvodu představili zástupci svá ICM, přiblížili aktivity a projekty, které se konaly v minulém roce a jichž se účastnili. ICM Slaný například uvedlo, že se zadařilo infiltrovat do škol prostřednictvím workshopů pro studenty a úspěšně podporují Evropskou dobrovolnou službu. ICM Uherské Hradiště získalo možnost prezentovat své služby a celou síť informačních center pro mládež na letním festivalu Film fest Zlín. Pracovníkům Prostějovského ICM se povedlo sestavit informační brožuru Chci být dobrovolníkem, ve které shromáždili 23 dobrovolnických organizací z Olomouckého kraje. Hned v několika ICM se uchytil projekt Živá knihovna neméně oblíbené jsou i fotografické soutěže, které ICM pořádají pravidelně.

Dále proběhl workshop, na kterém se projednávaly vize a nové možnosti elektronického časopisu Remix. Byly tak nastíněny otázky nové koncepce, vzniku redakční rady, oživení facebookových stránek a další. Následovala debata o možnostech oživení stávajícího produktu a prezentace ohledně psaní kvalitnějších článků.

Pozornost byla věnována také práci s informacemi v jednotlivých regionech. Prostřednictvím diskuse a vzájemnéhoremix hodnocení byly probrány zpravodaje, newslettery i aktuality, které ICM připravují pro informaci své cílové skupině a rozesílají pomocí vlastních infokanálů do škol, NNO, DDM, na weby a také jednotlivcům.

Zmínka padla i o rozšíření tzv. Paravánu, který je tvořen prezentačními plakáty jednotlivých ICM a poukazuje tak na soudržnost celého informačního systému pro mládež. Vyhlášeno bylo také téma pro aktuální kampaň Právo na informace právě teď!, jejímž heslem bude v roce 2014 slogan „Co ti brání v podnikání?“.

 

Markéta Šretrová, únor 2014

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
23
24
 
 
 
 
 
 
 
25
26
27
28
29
30
31