Trash hero: sbírat odpadky je cool

trash hero

Dnešní svět je zamořen plasty. Recentní zprávy ochránců životního prostředí varují před produkováním stále většího množství zejména plastového odpadu, který plní dna moří a oceánů a nikoli pomalu, nýbrž nebezpečně rychle se stává pro planetu rizikem.

Mezinárodní hnutí Trash Hero se snaží prosadit změnu. Lidé z mnoha zemí světa v něm spolupracují za účelem úklidu planety.

Hlavní náplní programu hnutí je organizování tzv. “Clean upů” tedy velkých úklidů měst, lesů a pláží, kdy zkrátka skupina dobrovolníků s rukavicemi a odpadkovými pytli vyrazí vyčistit od odpadků malou část světa, která je obklopuje. Zajímavostí je, že u zrodu tohoto projektu, který odstartovala skupina dobrovolníků v Thajsku, stál také jeden Čech. (Odkaz na rozhovor s ním na dvtv najdete zde.) Netrvalo dlouho a nadšení světoví popeláři v dnes už charakteristických žlutých tričkách se rozšířili po Asii a dál do různých koutů světa včetně České republiky.

Důležitý pro Trash heroes však není jen úklid, ale také lidová osvěta. Starat se, kde plasty po vyhození skončí, je sice důležité, ale ještě zásadnějším úkolem pro každého jednotlivce je omezit vůbec jejich spotřebu. Kupovat si v obchodech na plastovém tácku v igelitu zabalená jablka nebo banány tak logicky není pro planetu nic dobrého a s trochou ekologického myšlení v zásadě není složité prostě koupit ovoce volné bez zbytečného obalového materiálu. Právě obalové materiály totiž tvoří většinu plastového odpadu zamořujícího Zemi. S šetrným užíváním plastů musí každý začít u sebe a recyklace by měla být v každé domácnosti samozřejmostí, pokud chceme prosadit změnu a chránit naši planetu Zemi.

Pro více informací o světové organizaci Trash hero můžete navštívit webové stránky: https://trashhero.org/

Zapojit se do úklidu kousku světa kolem Vás můžete také v České republice. Stačí sledovat události na facebookové stránce Trash hero Praha: https://www.facebook.com/trashheropraha/


Vložila: Simona Fialová, červenec 2018
Zdroje: http://www.reflex.cz/https://video.aktualne.czhttps://trashhero.org/


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3