Tréninkový kurz Escape Radicalization, Gruzie

Be InternationalChtěl/a bys víc porozumět problému radikalizace, její důvodu a dozvědět se o preventivních opatřeních? Zajímá tě téma únikových her a jejich vzdělávací potenciál při práci s mládeží? Vyjeď v listopadu do Gruzie a podílej se i na vyrábění brožury na tohle téma!

Slabé rodinné a kamarádské vazby, nedostatek kritického myšlení a sociální a ekonomická zranitelnost. To vše může vést k nebezpečné radikalizaci názorů mladých lidí. Proto se tréninkový kurz Escape Radicalization soustředí na budování empatie, rozvíjení kritického myšlení a emocionální odolnost. Využívá k tomu koncept vzdělávacích únikových a pátracích (escape/quest) her, které podporují týmovou práci, vyvolávají emoce a poskytují skvělou platformu na předávaní vědomostí.

Be International hledá tři účastníky starší 18 let, nejlépe pracující s mládeží z nízkopříjmových nebo disfunkčních rodin, mládeží z etnických menšin a věnující se neformálnímu vzdělávání. Účastníci by se měli zaujímat o téma radikalizace a měli by být připraveni sdílet své zkušenosti a ochotni zkoušet inovativní metody. Více informací o projektu najdeš v infopacku.

Jestli tě projekt zaujal, přihlas se prostřednictvím formuláře do 30. 9. 2018.

Projekt je podpořen granty Erasmus+. Jídlo a ubytování je hrazené, cestovné do výši 360€ bude účastníkům zpětně proplaceno. Pořadatelská organizace vybírá poplatek 30€ na pokrytí extra aktivit a materiálů. Součástí projektu je i osobní setkání s členy Be International a ostatními účastníky v Brně, s cílem vzájemného seznámení, přípravy na projekt a následné evaluace. Poplatek za projekt činí 400 Kč, který slouží k administraci projektu, k možnosti uspořádat setkání v Brně a k následné možnosti zorganizování navazující aktivity po skončení projektu za podpory Be International.Vložila: M. Plisková, září 2018

Zdroj: Be International


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2