ULICEMI KARLÍNA PROJDE V SOBOTU 25. ÚNORA MASOPUSTNÍ PRŮVOD

Praha, 16. února 2017 – Karlínské Spektrum DDM hl. m. Prahy a Městská část Praha 8 vás srdečně zvou 25. února od 13 hodin k účasti na 14. ročníku Karlínského masopustu. Těšit se můžete na rej masek, řemeslné dílny, bruslení, pohádku a celé odpoledne plné hudby a veselí na Karlínském náměstí.

 

 

 

 

 

 

 

 

„Po povodních v roce 2002 vznikla v Karlíně myšlenka uspořádat v jeho ulicích masopustní průvod. S přibývajícími ročníky se masopust rozrostl do události, kterou si v širokém okolí nechá ujít jen málokdo,“ uvádí akci Jiří Tvrdoň, jeden z organizátorů. Letošní čtrnáctý ročník mu dává za pravdu. Přípravy na průvod započnou úderem třinácté hodiny v Kaizlových sadech, kde na návštěvníky čekají dílny, které je na průvod patřičně připraví. „Na místě budeme malovat na obličej a vyrábět originální brýle jako vhodný módní doplněk pro masopustní průvod,“ popisuje dění před odstartováním průvodu další z organizátorů Olan.

Samotný průvod vyrazí do ulic Karlína o půl druhé, aby mohl ve dvě hodiny dorazit na Karlínské náměstí, centrum dění celé akce. V průvodu nebudou chybět masky či chůdaři.

Na Karlínském náměstí čeká na všechny návštěvníky bohatý program. V provozu bude po celé odpoledne ledová plocha, řemeslné stánky budou návštěvníkům ukazovat tradiční česká řemesla. „Pro děti je připravena pohádka Zlatá husa divadla Buchty a loutky, projížďky koňským povozem, dílny uvnitř Karlínského Spektra nebo oblíbené tancování s Honzou Onderem a Lucií Hunčárovou,“ přibližuje dění v samém centru masopustu Olan. Na akci dorazí Bibliobus jménem Oskar, malá pojízdná knihovna, proběhnou rovněž komentované prohlídky kostela Sv. Cyrila a Metoděje.

O hudební doprovod se postará hned několik kapel. „Nejen pro děti letos zahrají Ponožky pana Semtamťuka, Pohřební kapela či Sto zvířat. K tomu všemu na návštěvníky čekají artisté a závěrečná fireshow skupiny Amanitas,“ přibližuje program na pódiu Jiří Hunyady.

„Karlínský masopust nabídne program pro lidi všech generací. Snoubí v sobě tradiční zvyky, dílny pro děti a pestrý doprovodný program,“ uzavírá pozvánku na akci Jiří Tvrdoň.

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy je největší volnočasové zařízení v České republice s tradicí od roku 1950. Pro všechny věkové kategorie nabízí přes 500 kroužků, ateliérů, kurzů a oddílů. Zaměřením pravidelných činností uspokojí i ty nejnáročnější. Poskytuje také vzdělávání pro předškoláky prostřednictvím center pro předškolní děti. Další jeho činností je pořádání prázdninových pobytových akcí a příměstských táborů, akcí pro širokou veřejnost, soutěží, mezinárodních a vzdělávacích aktivit. V neposlední řadě provozuje DDM hl. m. Prahy vlastní ubytovací zařízení na celkově osmi místech v Čechách. 

 

 

Vložila: Martina Weigertová
Zdroj: TZ, www.ddmpraha.cz 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
24
25
26
27
28
29
1
 
 
 
 
 
 
 
2
3
4
5
6
7
8
 
 
 
 
 
 
 
9
10
11
12
13
14
15
 
 
 
 
 
 
 
16
17
18
19
20
21
22
 
 
 
 
 
 
 
23
24
25
26
27
28
29
 
 
 
 
 
 
 
30
31
1
2
3
4
5