Univerzita Karlova již zná svou letošní MISS!

miss UK 2012Přiblížil se konec roku (potažmo konec světa) a s ním i druhý ročník Miss Univerzity Karlovy (o dost veselejší záležitost). Po dlouhých přípravách, pečlivém vybírání finalistek a fotoroadshow konečně došlo i na všemi očekávaný galavečer v Roxy.

Počínaje sedmou hodinou byl otevřen hlavní sál a nově příchozí hned mezi dveřmi příjemně naladil welcome drink. Už tím samozřejmě akce získávala plusové body. Dalším a zásadním pozitivem (zejména pro mužskou část publika) byla osmička okouzlujících finalistek, která bezproblémově dokázala zapříčinit vyprodání celého klubu.

Do oficiálního zahájení zbývala necelá dvouhodina, během níž měli návštěvníci ideální možnost vyzkoušet XBOX, otestovat značkové brýle, udělat si nějakou vtipnou fotografii ve Smileboxu anebo navštívit Snowboards zónu. Do doprovodného programu patřila také důmyslná soutěž s Friscem. Pánové zvali slečny na drink a sbírali razítka za každou, která neodmítla. Proč taky odmítat, že? Navíc je to dobrá záminka k seznámení. Čistě holčičí záležitostí pak byl koutek věnovaný profesionálnímu líčení.

Ale vraťme se k tomu hlavnímu. Kolem deváté hodiny moderátoři Hanka miss uk 2012Zajíčková a Štěpán Krpata uvedli poprvé všechny dívky na pódium. Na řadě byla promenáda v šatech Lazy Eye. Jak padala jména a první představování jednotlivých finalistek, nabíraly decibely hluku v sále na intenzitě. Podle odezvy publika jsem si ihned udělala představu o jasné vítězce. Pomíjím defekt, že byla naprosto mylná…

Po krátké vsuvce ve formě rozhovoru se současně úřadujícím králem Majálesu a hokejovým týmem Univerzity Karlovy přišla na řadu druhá disciplína. Finalistky se po dvojicích předvedly v krátkých video spotech. Mohli jsme tak vidět například souboj o nejrychlejší překonání Václavského náměstí na koloběžce, nebo objímací kamufláž s označkováním ovíjeného objektu samolepkami.

Fanoušky break dance dozajista uspokojila klučičí formace Pentifull Breakers, která předvedla show sice krátkou, nicméně poměrně údernou. I mě jako naprosto nepoznamenanou tímto fenoménem, občas kluci nutili žasnout.

Zásadním bodem každé volby královny krásy je samozřejmě přehlídka v plavkách. Miss UK šla ještě o příčku výš a finalistky byly oblečeny do spodního prádla Terezy Vu. Závěrečnou promenádu pak zajistily designové šaty Luďka Hanáka. To už ale porota definitivně rozvažovala, která dívka by měla získat titul Miss Univerzity Karlovy.

miss UK 2012Nakonec porota ve složení z člena kapely Nightwork Františka Soukupa, České miss 2011 Jitky Nováčkové, proděkana 1. lékařské fakulty profesora Tomáše Zimy a Martina Shabu z České pozice rozhodla o vítězství ve prospěch studentky farmaceutické fakulty Barbary Škodové.

Protože akci uzavřel koncert kapely Toxique a následná afterparty, nemůžeme o ní mluvit jako o obyčejné volbě miss. Bezpochyby tak obhájila svůj pozitivní ohlas z minulého ročníku.

 

Miss UK 2012 – Barbara Škodová

Miss Sympatie - Kristýna Maulenová

Múza UK - Veronika Tomanová

Miss Internet - Tereza Jinochová

 

 

 

Markéta Šretrová, listopad 2012

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2