Užitečné odkazy

www.mzv.cz - pokud hledáte základní informace o zemi, kam se chystáte, legislativní záležitosti, které musíte nutně vyřešit, můžete se podívat na oficiální stánku Ministerstva zahraničních věcí České republiky. Vše najdete v sekci encyklopedie států.

 

cestovani.idnes.cz - základní informace o zemích zde najdete také, ale k tomu i hlavní zajímavosti, články, historii, užitečné odkazy, víza a zastoupení, informace o obyvatelstvu a dokonce si zde můžete zjistit kolik cizích peněz obdržíte za určitý počet korun.

 

www.hedvabnastezka.cz - hedvábná stezka je klub cestovatelů, kteří se Vám rádi svěří se svými zkušenostmi z ciziny prostřednictvím článků a také Vám rádi obecně poradí mnoho tipů na cesty (očkování, víza, bezpečnost atd...). Užitečné jsou také diskuze pod jednotlivými články, kde můžete najít zajímavé postřehy a zkušenosti českých cestovatelů.

 

www.national-geographic.cz - oficiální česká stránka National geographic, naleznete zde množství článků o cestování a zahraničních zemích, ale i odkazy a tipy na zajímavé kulturní akce, které nesouvisí jen s cestováním.

 

www.setkanicestovatelu.cz - patrně nejlepší česká stránka co se týče akcí cestovatelů

 

www.ckc.cz - Český klub cestovatelů a jeho oficiální stránky, kde se sice můžete do klubu přihlásit, ale jinak jsou to stránky poměrně nezajímavé jen s několika málo reportážemi.

 

www.cestopisy.cz - Váš cestovatelský server, tento podnázev tyto stránky nesou. Nezbývá než souhlasit. Kromě rozsáhlé rubriky tipů na akce, zde najdete například reportáže, cestopisy, elektronické knihy i ukázky z knih, rady a tipy na cesty a také například odkaz na levné letenky. Výbornou a ojedinělou rubrikou je potom Hledáme partnera na cesty. Pokud nechcete cestovat sami nebo jen ve dvou, je možné tady napsat podrobnosti cesty a čekat, zdali se Vám někdo nepřihlásí.

 

Pro ICM NIDM MŠMT zpracoval Lukáš Perutka, 27. 4. 2007, zdroj: Internet
Poslední aktualizace: Simona Fialová, říjen 2017

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2