Velikonoční dílny v Karlínském Spektru

Poslední pracovní den před Velikonočním pondělím, Zelený čtvrtek, lze strávit mnohem příjemněji než jarním úklidem domácnosti. Karlínské Spektrum DDM hl. m. Prahy otevírá 24. 3. od 14 do 17 hodin své brány všem příznivcům rukodělného tvoření.

Plést se budou pomlázky, zdobit vejce a mnoho dalšího. Velikonoční dílny připravuje Karlínské Spektrum již počtvrté a kromě pletení pomlázek nabízí dalších sedm dílen, kde si mohou tvořiví rodiče i děti vyzkoušet netradiční zdobení vajec nebo uplést netradiční jarní věnec, který vyzdobí vaši domácnost. S rostoucím zájmem o akci rostou i nároky na přírodu.

„Vrby v blízkosti Prahy nám přestaly stačit, letošní proutky na pomlázky máme zajištěné z Podkrkonoší,“ říká Lucie Koukalová, jedna z organizátorek letošních dílen. „Vyrobit si bude možné originální velikonoční přání, slámového zajíčka nebo zelenou hlavičku – sympaťáka do domácnosti, kterému za pár dní vyrostou zelené vlásky,“ doplňuje organizátorka. Dětem určitě udělá radost „jedlá dílna“ – výroba vajec z fondánu, většina dílen je navíc připravena tak, aby potěšily jak děti, tak dospělé.

Díky spolupráci se Stanicí přírodovědců DDM hl. m. Prahy najdete na místě také minizoo s králíky nebo morčaty. Vstupenky a další informace naleznete na http://www.ddmpraha.cz/karlinskespektrum/akce/velikonocni-dilny-v-karlinskem-spektru-2016

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy je největší volnočasové zařízení v České republice s tradicí od roku 1950. Pro všechny věkové kategorie nabízí přes 500 kroužků, ateliérů, kurzů a oddílů. Zaměřením pravidelných činností uspokojí i ty nejnáročnější. Poskytuje také vzdělávání pro předškoláky prostřednictvím center pro předškolní děti. Další jeho činností je pořádání prázdninových pobytových akcí a příměstských táborů, akcí pro širokou veřejnost, soutěží, mezinárodních a vzdělávacích aktivit. V neposlední řadě provozuje DDM hl. m. Prahy vlastní ubytovací zařízení na celkově osmi místech v Čechách.

 

 

 

 

Vložil: Jakub Klesal, březen 2016 
zdroj: TZ akce

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3