Víte, co je Coworking?

coworkingSlyšeli jste už o coworkingu? Jde o termín převzatý z angličtiny, který označuje sdílené pracovní prostory určené k využití pro pracovníky na volné noze nebo pro kohokoli, kdo má zájem v těchto prostorách vykonávat svou běžnou práci. Pokud tedy hledáte ideální místo, kde byste mohli třeba i celý den v klidu pracovat, coworkingy jsou možná právě pro vás to pravé.Coworkingové prostory se začaly objevovat v České republice zhruba od roku 2009. Dnes jsou již taková místa po celé zemi, nejvíce jich však stále najdete v Praze. Tyto novodobé kanceláře jsou ideální pro pořádání společenských akcí, pracovních schůzek, ale také pro vlastní pracovní a kreativní činnost. Jsou to právě převážně nabízené prostředky a možnosti pro kreativní činnost, co odlišuje moderní coworkingové prostory od těch standartních. Klíčové u všech hlavně je, aby se jednalo o prostředí příjemné i efektivní.
Není neobvyklé, že si při práci v těchto prostorách můžete uvařit kávu nebo čaj, psát fixami na nástěnné tabule nebo si lehnout a přemýšlet na pohodlné válendě. Coworking vám zkrátka má práci zpříjemnit a usnadnit. 

A kolik že to celé stojí? Poplatek za vstup se většinou pohybuje v rámci stovek korun za den a vcelku výrazně se liší dle jednotlivých míst. Záleží tak na vás, pokud pobýváte v místě, kde máte možnost si mezi coworkingy vybírat, jaký zvolíte poměr mezi cenou a nabízenou kvalitou.

Mapu ČR s označením coworkingových míst najdete ZDE.

Seznam coworkingů nabízených v Praze: digitalninomadstvi.cz
 
Článek s žebříčkem 11 nejlepších pražských coworkingových prostor: ZDE
 
 
Vložila: Simona Fialová, červenec 2018

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
1
2
3
4
5
6
 
 
 
 
 
 
 
7
8
9
10
11
12
13
 
 
 
 
 
 
 
14
15
16
17
18
19
20
 
 
 
 
 
 
 
21
22
23
24
25
26
27
 
 
 
 
 
 
 
28
29
30
31
1
2
3