Výstava „Proti digital divide v Africe“potrvá do konce března.

To musíte vidět. Výstava „Proti digital divide v Africe“potrvá do konce března – příjďte se podívat do NICM Na Poříčí, výstava stojí za zhlédnutí.

Výstava pořádaná Národním centrem bezpečnějšího internetu představí projekt zaměřený na počítačovou gramotnost, který v letošním roce realizovala Česká republika ve spolupráci s Tchaj-wanem. Na výstavě budou představeny grafické práce nigerijských školáků, které vznikly v rámci projektu, fotky ze života střední školy Garki Government Secondary School v nigerijském hlavním městě Abuja
i z běžného života Nigerijců. Čeští lektoři, na přelomu září a října 2013, vybudovali v uvedené škole ICT centrum s 20 počítači, projektorem a tiskárnou a pomáhali 60 žákům proniknout do tajů moderních technologií.

„Cílem výstavy je především pomoci změnit stereotyp vnímání této africké země, kdy si většina lidí při vyslovení slov „Nigérie“ a „počítače“ vybaví zejména nechvalně známé nigerijské e-maily. Výstava má ukázat, že v této zemi dnes vyrůstá nová generace, která se bude moci živit např. počítačovou grafikou
– podobně, jako dnes již vyniká nigerijská kinematografie zvaná Nollywood, která v počtu děl překonala americký Hollywood,“ říká Jiří Průša, lektor projektu a autor fotografií.

Kde: Národní informační centrum pro mládež (NICM)

Na Poříčí 1035/4

110 00 Praha 1

Kdy: 12. – 31. prosince 2013

od pondělí do čtvrtka, od 12 do 17 hodin

Vstupné zdarma


Více informací na: http://www.ncbi.cz/komer%C4%8Dni/proti-digital-divide-v-africe.html

 

Projekt „Pomoc při překonávání Digital Divide v Africe“ byl realizován za přispění České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničních věcí R.O.C. (Taiwan).


Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) je české neziskové nevládní sdružení, jehož cílem je zvyšovat povědomí o možných hrozbách online komunikace, propagovat pozitivní obsah a zodpovědné chování na internetu, pomáhat v nesnázích zejména mladým uživatelům internetu a bránit šíření materiálů se zneužívanými dětmi (dětské pornografie) na internetu. NCBI se snaží poukazovat na škodlivý obsah a projevy nevhodného, rizikového chování v online prostředí a také poradit, jak se takovým případům vyhnout. Více informací naleznete na www.saferinternet.cz.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
23
24
 
 
 
 
 
 
 
25
26
27
28
29
30
31