Vzor přihlášky na VOŠ

Komentáře

Piřhláška na VOŠ

Dobrý den, zajímá mě, jak je to s přihláškami na VOŠ. Na druhém listě přihlášky jsou k vyplnění známky za celou SŠ - je to povinné anebo stačí školám poslat jen 1. list přihlášky + úředně ověřenou kopii vysvědčení?

Hlásím se na 3 VOŠ a v tomhle ohledu nemají na stránkách zrovna nadbytek informací.

A doplňující dotaz - má ukončené studium VŠ zcela jiného oboru vliv na přijetí na VOŠ? Bude mi ověřená kopie diplomu u přihlášky k něčemu nebo to nemá smysl?

Děkuji

Dobrý den, k přihlášce je

Dobrý den, k přihlášce je určitě třeba přiložit úředně ověřenou kopii maturitního vysvědčení. Vyplněné známky na druhém listu přihlášky mít nemusíte, ale je možné, že některé školy toto vyžadují. Doporučila bych Vám se obrátit na příslušné školy a dotázat se jich na tuto náležitost přihlášky. Je možné, že jim nakonec bude stačit jen kopie maturitního vysvědčení. 

I když již máte za sebou vysokoškolské studium (byť z jiného oboru), škola na to nemusí brát zřetel (ale toto je opět na posouzení školy).

počet přihlášek na Voš

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli si můžu libovolně poslat přihlášek na VOŠ, když se tam nedělají příjmačky, ale třeba pohovor, tak se musím dostavit na všechny pohovory? a mám pak oznámit ostatním školám, že jsem si vybrala jinou? Díky za odpověď

počet přihlášek na Voš

dobrý den,

s přihláškami na VOŠ je to stejné jako na VŠ, počet není omezen, limitovat by Vás však mohly termíny jednotlivých přijímacích řízení, které se mohou u škol krýt, či administrativní poplatky, které činí od 400 kč do 500 Kč za podání 1 přihlášky.

Adéla Náglová

Národní informační centrum pro mládež

Národního institutu dětí a mládeže MŠMT

Na Poříčí 1035/4

11000 Praha 1

Dobrý den, chtěla bych se

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli musí potvrtit přihlášku na VOŠ škola u které jsem zkládala maturitní zkoušku? Musí být tato přihláška vždy potvrzená? Kam se mám obrátit pokud moje tehdejší škola už neexistuje nebo pokud mi odmítnou tuto přihlášku potvrtit? Předem děkuji za odpověd.

Přihláška na VOŠ

 

 

 Dobrý den. V přihlášce na VOŠ je (i ve vysvětlivkách) napsáno, že údaje vyplní uchazeč NEBO škola. Můžete tedy klidně vyplnit přihlášku sama a k přihlášce pak přiložte OVĚŘENÉ 

kopie dokumentů (maturitního vysvědčení atd.) Kopie vám ověří například na obecním úřadě nebo notář.

Můžete tedy bez problému přihlášku podat. Pokud se nejste jistá, co všechno máte v tomto případě k přihlášce nechat ověřit, zavoljte na VOŠ kam se hlásíte. 

Oni vám sami řeknou, co potřebují. Většinou stačí kopie závěrečných vysvědčeních a maturitního.

Julie Čákiová ICM NIDM MŠMT

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
23
24
25
26
27
28
1
 
 
 
 
 
 
«
»
 
2
3
4
5
6
7
8
«
»
 
 
 
 
 
 
 
9
10
11
12
13
14
15
«
 
 
 
 
 
 
 
16
17
18
19
20
21
22
 
 
 
 
 
 
 
23
24
25
26
27
28
29
 
 
 
 
 
 
 
30
31
1
2
3
4
5