Zajímá tě evropská politika? Staň se členem Evropského parlamentu mládeže

Evropský parlament mládeže je oragnizace, která má za úkol seznámit mladé s politikou Evropské unie a aktivně se na ní podílet. 
  • Jsi studentem střední školy?
  • Je Ti 15 nebo více let?
  • Nebojíš se mluvit anglicky, i když třeba s chybami?

 

Pokud ano, pak Ti Evropský parlament mládeže (EPM) má určitě co nabídnout. Nejsnazší způsob jak se seznámit s naší organizací je dohodnout se s některým z učitelů a uspořádat na škole Den EPM, kterému (ne nutně) předchází prezentace o našich aktivitách. Den EPM je v podstatě shrnutí hlavních bodů našich zasedání do šesti hodin.

Nejjednodušší způsob jak dále pokračovat je zúčastnit se na podzim Českého fóra, což je čtyřdenní zasedání, na které se může individuálně přihlásit každý student střední školy v ČR.

Pokud se chceš zúčastnit i akcí EPM v zahraničí, stát se členem EPM v ČR, a případně se v budoucnu podílet na organizování našich akcí, přihlas se na Národní výběrovou konferenci(NVK). Co je pro účast na ní potřeba udělat?

  • Sestavit školní tým — zpravidla čtyři studenti a jeden pedagog jako doprovod (studentům musí být v době mezinárodního zasedání, na které by případně postoupili, minimálně 16 let),
  • stáhnout z našeho webu přihlášku, vyplnit a odeslat zpět,
  • postoupit přes regionální předkolo.

Přihlášky na Národní výběrovou konferenci se obvykle zveřejňují každý rok v prosinci. Předkol se obvykle účastní kolem 30 školních týmů, ze kterých na NVK postoupí 20. Z těch je potom zhruba šest vybráno pro reprezentaci České republiky na konferencích EPM v zahraničí. I když to tak možná nevypadá, samotná soutěž pro nás při pořádání Národní výběrové konference není úplně nejdůležitější. Hlavní je, aby NVK i její předkola byly pro všechny zúčastněné skvělým a obohacujícím zážitkem.

Naše organizace může Tvojí škole taky nabídnout Projekt Understanding Europe – jde o představení základních principů fungování Evropské unie formou kurzu pro jednu až dvě školní třídy. Pokud se chceš dozvědět víc o Evropské unii, domluv se se svým učitelem či učitelkou, kontaktuj nás a my u Tebe na škole uspořádáme kurz Understanding Europe. Informační leták najdeš zde.

Ať už si vybereš jakoukoliv možnost, neváhej před tím zkontaktovat naše koordinátorky pro komunikaci se školami a učiteli nebo členku předsednictva odpovědnou za lidské zdroje. Kontaktyna zmíněné osoby najdeš v sekci Koordinátoři na stránkách: http://eyp.cz/kontakty/

 

 

 

 

Vložil: Jakub Klesal, březen 2016
zdroj: http://eyp.cz/

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1
2
3
4
 
 
 
 
 
 
 
5
6
7
8
9
10
11
 
 
 
 
 
 
 
12
13
14
15
16
17
18
 
 
 
 
 
 
 
19
20
21
22
23
24
25
 
 
 
 
 
 
 
26
27
28
1
2
3
4