Zaměstnanci chtějí práci z domova a Facebook

Více než dvě třetiny zaměstnanců by přijaly pracovní nabídku s menším platem, pokud by měli více volnosti ve využívání mobilních zařízení, přístup k sociálním sítím a možnost pracovat na dálku.

Využívání sociálních sítí přispívá podle zaměstnanců k vyvážení pracovního a soukromého života a chtěli by je běžně používat během pracovní doby. Vnitřní IT předpisy jsou ve firmách v rozporu s představami zaměstnanců, kteří je proto také často ani neakceptují.

 

Porušování pravidel

Podle studie Connected World Report má většina společností jasně definovaná IT pravidla, avšak 24 % zaměstnanců o nich ani neví. Více než třetina respondentů, kteří je zavedená mají, uvedla, že jim IT oddělení neposkytlo vysvětlení, k čemu tato pravidla slouží.

Většina zaměstnanců obeznámených s těmito pravidly se domnívá, že by se měla pravidelně aktualizovat, aby odrážela současné potřeby pracovního prostředí. Až 41 % zaměstnanců, kteří přiznali, že interní IT předpisy někdy porušili, uvedlo, že důvodem byla nezbytnost použít zakázané aplikace pro svůj lepší pracovní výkon. Každý pátý respondent zdůvodnil své porušení pravidel tím, že předpokládal, že IT oddělení nedostatečně kontroluje jeho uživatelské chování.

 

Studie se rovněž zaměřila na to, jak zaměstnanci vnímají sociální sítě na pracovišti. Polovina se jich domnívá, že sociální sítě s prací přímo souvisejí a zároveň přispívají k vytvoření rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem. Proto by si 64 % zaměstnanců přálo, aby jim zaměstnavatel povolil jejich užívání v pracovní době. Podle studie je však skutečnost zatím jiná, jelikož 41 % respondentů uvedlo, že nesmí v práci používat Facebook a 35 % má zakázán Twitter.

 

Práce na dálku

Podle studie je 60 % respondentů přesvědčeno, že nemusí pracovat přímo z kanceláře firmy, aby podali dobrý pracovní výkon, a 66 % očekává, že možnosti využívat více druhů zařízení k připojení do firemní sítě a aplikacím se budou rozšiřovat. Téměř polovina zaměstnanců, kteří již aplikace na dálku a připojení do firemní sítě využívají, připustila, že díky tomu jsou ochotni pracovat o dvě až tři hodiny denně více.

Pro zaměstnance je možnost pracovat na dálku klíčová. Podle studie by 66 % respondentů upřednostnilo přijmout pracovní místo s menším platem, pokud by měli více volnosti ve využívání mobilních zařízení, přístup k sociálním sítím a možnost pracovat na dálku.

Zaměstnavatelé se na práci na dálku dívají spíše skepticky. Téměř polovina jich uvedla, že jejich společnost není dostatečně připravena ji podpořit, a to především kvůli nedostatečně zavedeným pravidlům a technologiím. Jejich největší obavou je bezpečnost, rozpočet a zkušenosti zaměstnanců.

Více informací na http://kariera.ihned.cz/c1-49533590-zamestnanci-preferuji-praci-na-dalku

 

 

Zdroj: KarieraWeb.cz
Vložila Markéta Šretrová, leden 2011

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
1
2
3
4
5
6
 
 
 
 
 
 
 
7
8
9
10
11
12
13
 
 
 
 
 
 
 
14
15
16
17
18
19
20
 
 
 
 
 
 
 
21
22
23
24
25
26
27
 
 
 
 
 
 
 
28
29
30
31
1
2
3